PROGRAM PRO DĚTI

MALÝ SÁL V 1. PATŘE

Škola kaprařiny Míry Kratěny, to byl základ přednášek pro děti 

Vše začalo již v roce 2016, kdy přišel s návrhem Míra Kratěna, který se svým tátou dělali přednášky pro ostřílené kapraře. Jeho nápad jsme tehdy přijali s otevřenou náručí a od roku 2017 začali aktivně připravovat s rybáři a Mendelovou universitou. Oslovili jsme rybářské kroužky a již první rok jsme byli velmi mile překvapeni. Od těch dob je dětský program pro rybářské kroužky a začínající rybáře pevnou součástí. I na rok 2024 připravujeme bohatý program a děti se mají na co těšit. Pro děti jsou připraveny i malé dárky v podobě krmení a rybářské bižuterie, které věnovali firmy, které se účastní prodejní výstavy. Erik Voltemar

Kaprařina není dřina je dalším tématem pro začínající rybáře. Erik má dlouholeté zkušenosti s prací s mláděží a dokáže zajímavým způsobem povídat o lovu kapra. Je to rybář, který úspěšně absolvoval vysokoškolské studium na Mendelově universitě se zaměřním na život ryb a životní pomínky. 


Daniel Pasz

Dan začínal jako mnoho z nás plavanou a položenou. Jeho vztah k přírodě ho provázel jeho dětstvím až do současné doby. Jeho koníček je jeho zaměstnáním. Těšte se na jeho přednášku Jak začít s přívlačí, která odhalí základy této aktivní disciplíny.


Kristián Kozák

Sny se plní a to, že dnes lovíte na rybníku za zahradou neznamená, že se nemůžete jednou zarybařit na moři. Přijďťe si poslechnout zajímavá dobrodružství spojená s lovem cizokrajných ryb s názvem Rybolov na moři. 


Marián Mokrýš

Srdcař, který se kromě rybolovným technikám a myslivosti, celý život věnuje práci s mládeží. Feeder na řece i rybníku je název jeho přednášky. Marian Vám ukáže základy této mladé rybářské disciplíny. 


Marián Vrba / SK

Začínáme s method feederem je název přednášky pro děti, kterou nás provede Marián, který se věnuje téhle disciplíně roky. Představí vám části, se kterých se skládá montáž, poradí Vám jaký prut si koupit na stoják či řeku, ale ukáže Vám jak si namíchat krmení.  


Michal Bien / CZ

Michal je rybář tělem i duší. Jeho láska přerostla v profesi. Absolvoval rybářské bzenecké učiliště. Je aktivním rybářem téměř ve všech rybářských disciplínách a všech ročních období. Pro děti a rybářskou mláděž připravuje přednášku o rybách našich vod.