PROGRAM NA VELKÉM PODIU

1. PATRO | DIVADELNÍ SÁL

Ivan Fabián / SK

Vášnivý rybář, spjatý s francouzskou společností STARBAITS, která na českém a slovenském rybářském trhu zdomácněla již v minulosti. Ivan je prototypem rybáře závodníka. Nyní se kromě kaprařiny věnuje přívlači. Jeho přednáška má název Vnadění je umění. 
Ivanovi roky vděčím za námět při pořádání české verze carpshow. Byl to právě on, kdo nás motivoval k pořádání akce u nás. Za 16 let jsme se stali přáteli a na podiu nechyběl zatím na žádném ročníku. Těšte se na přednášku rybáře, který zasvětil svůj život rybolovu a přírodě. 

Petr Novotný / CZ

Člověk nerozlučně spjatý s tokem řeky Labe. Universální rybář pro tekoucí revíry a stojáky s velkým citem pro lokaci kapra. Dokáže dlouhé hodiny vyprávět o lovu kapra, jeho zkušenostech, strategiích, vítězstvích i nezdarech. Petr je precizním rybářem při tvorbě montáží. Jeho videa jsou dokonalými návody i motivací pro karařskou obec. Na základě dlouholetých zkušeností založil v roce 2015 vlastní rybářský koncept s názvem SINGLEPLAYER, který zastřešuje světové kaprařské značky zvučných jmen vztahující se k lovu kapra a vlastní řadu návnad a nástrah. David Fořt / CZ

Srdcař, kterému učarovala a už nepustila rybařina. Doma je u řeky Labe. Rybařině se věnuje profesionálně, točí vlastní pořad o lovu kaprů s názvem CARP TIME, kterému se věnuje s přestávkami od roku 2017. Pořad je nejstarším rybářským pořadem u nás. David nelenil ujet tisíce kilometr a procestovat mnoho rybářských zemí. Rybolovu spojeného z pořadem se věnuje tisíce hodin. Zažil spoustu úspěchů i zklamání. Poznal velké množství rybářů zvučných jmen z české i evropské kaprařské scény. Jeho srdcovou záležitostí je jeho rodina. Jeho pořad je plný vzpomínek, které pro nás David archivuje navždy.  I název přednášky Carpfishing, rock ´n roll a techno scéna - jeden životní příběh napovídá, že se máme opravdu na co těšit. 


Karel Nikl / CZ

Karla je těžké představit tak, aby to obsáhlo celý rádius jeho osobnosti. Karel se stal známým díky své píli u vody nejen u nás. Je to cílevědomý kaprař jdoucí si za svým při rybolovu, rybářských klání, podnikání i v životě samém. Člověk oplývající obrovským rybářským talentem, který zúročil na domácí půdě i na rybářských kláních v zahraničí. Na přelomu milénia založil společnost nejsoucí jeho jméno Nikl, které je známé nejen u nás, ale i za hranicemi naší země. Velké množství času věnuje své společnosti. Velmi pilný je již několik let točením rybářských filmu z přesahem pro nerybářská témata. Jako jeden z málo rybářů v Evropě získal oceněni Šampion šampionů. Velký díky je nutnému vyslovit za práci s mládeží. 


JaroslaV Dufek / CZ

Jarda je ortodoxní kaprař co se svazových revírů týče. Je samotářským typem rybáře. Jeho doménou jsou hlavně stojaté revíry, štěrkoviště, ale i přehrady a velká jezera. Času u vody přizpůsobil svůj život. Je to člověk, který nerozlišuje dobré a špatné počasí, prioritou je pobyt u vody. Jednoznačně kdo je u vody chytá a pokud se to dnes nepodaří, má to hodnotu zkušenosti. Jarda jako málo kdo z nás rybářů už dávno pochopil, že poklady jsou všude, jen je potřeba je hledat. Na pódiu 16. ročníku carpshow jej uvidíme společně s jeho týmovým kolegou Mivardi Pavlem Vohralíkem.


Pavel Vohralík / CZ

Dlouho bychom hledali rybáře podobného Pavlovi co se lovu kapra týče. Můžeme jej s pruty potkat tam, kde noha jiného rybáře nikdy nevstoupila. Rybařině zasvětil velkou část svého života. V jeho postupech lovu se míchá rukopis rybáře, který zažil panenské vody s rybářem lovící na vodách s velkým rybářským tlakem. Kombinuje staré ověřené postupy s inovativními postupy moderní doby. O rybách a přírodě toho ví hodně. To co ví, předává dál mladým rybářům. Je trpělivým a precizním člověkem, co se odráží i na jeho přístupu při lovu kapra. Jeho prioritou je vrátit rybu vodě bez poškození. Pavel s Jardou jsou spjati s firmou Mivardi. Na Jubilejním 15. ročníku byl Pavel poprvé na akci i na podiu v přednášce s Jardou Dufkem. Ani na dalším carp show tedy nebudou chybět. 


Petr Jakubka

Petr Jakubka mně představit iniciativu Zachraňme naše vody, se kterou je také spojená petice s cílem zlepšení podmínek na našich revírech. Já při povídání s Petrem přemýšlel o smysluplnosti a cítil, že tuhle iniciativu musím podpořit. 

VIDEOVítěz 25. ročníku WCC 2023

CT Fox International/Dynamite / CZ

16. ročník poctí svojí návštěvou vítězný tým ve složení Radek Bis, Rostislav Masopust, Karel Račák prestižního závodu na francouzském jezeře Madine World Carp Classic 2023. Těšte se na premiéru filmu a emocionální povídaní vítězného českého carp teamu.


MARIÁN VRBA / SK

Premiéru na podiu carp show v Břeclavi měl na jubilejním 15. ročníku. Výborná interaktivní přednáška spustila lavinu a vyžádali jste si Mariana opět na podium. Věřím, že přednáška Lov velkých kaprů na methodfeeder bude návodem pro ty, kteří díky uspěchané době mají méně času a nechtějí přijít o pobyt u vody a lov trofejních kaprů. 


Jiří Scopex Majer / CZ

Před čtyřmi lety nám Jirka pomítl vlastní film 30 let rybářem.  Celý život se učil od těch nejlepších, kaprařina se stala jeho životním stylem. Ukázal, že pokud se chce tak to jde, spojit práci a svou vášeň. Jít si za svým snem. Skopexe přivítám na pódiu i letos, jak jinak než s Karlem Niklem. 
Oběma učarovala Králová a tak se po závodě na vodu vrátili a prožili zajímavý příběh, který nazvali Králová ll.